Zapraszam Rodziców oraz uczniów do zapisania się na webinarium (rodzaj internetowego seminarium) pt: „Złość – ważna i potrzebna emocja”. Organizatorzy, a jest nim Uniwersytet SWPS, następująco zapraszają na to seminarium: Pojawia się, kiedy ktoś nas zawiedzie, okłamie, wykorzysta, obrazi, stawi opór, wywrze presję. Złość jest emocją, która informuje nas o niezwykle istotnych rzeczach, które dzieją się w naszym życiu. Pozwala nam stawiać granice, wyrażać nasze potrzeby, mówić czego chcemy, a czego nie. Niektórzy nauczeni są nieokazywania złości, a niektórych złości nawet najmniejsza błahostka. Jak pracować nad swoją złością i używać jej z korzyścią dla siebie? Jakie oblicza przybiera i jak zdrowo ją rozładowywać? Czym się różni złość od agresji?
Odpowiedzi na powyższe pytania 12 czerwca będą szukać dwie psycholog: Joanna Gutral oraz dr Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w poniższym linku:
https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/403-webinarium/19635-zlosc-wazna-i-potrzebna-emocja

Jakub Zieliński – psycholog (21.05.2019)

Polecamy Państwu, a szczególnie tegorocznym maturzystom, szczegółowe opracowanie zasad rekrutacji na wybrane uczelnie wyższe w roku akademickim 2019/20 oraz warunki przyjęć dla kandydatów rozpoczynających studia w 2019 roku.
Zestawienie zostało opracowane na podstawie zasad rekrutacji poszczególnych uczelni i dotyczą warunków i trybu postępowania rekrutacyjnego na jednolite studia magisterskie, studia pierwszego stopnia i studia drugiego stopnia prowadzone w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Dodatkowo w każdym z nich zawarte zostały przeliczniki punktów.
Zapraszamy na stronę: https://www.otouczelnie.pl/artykul/290/Zasady-rekrutacji-na-studia-2019

Barbara Darmorost – doradca zawodowy, Jakub Zieliński – psycholog (20.02.2019r.)

W Gdańsku istnieje wiele placówek udzielających wsparcia psychologicznego. Jednym z programów dedykowanych młodzieży jest projekt Ku dorosłości realizowany przez Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej. Zajęcia są bezpłatne, mają charakter indywidualnych konsultacji ze specjalistą lub pracy w grupie. Organizatorzy zachęcają uczniów w wieku 16-19 lat, którzy chcą poznać siebie i świat swoich emocji, myśli, motywacji, nauczyć się stawiania granic, wzmocnić swoją samoocenę i pewność siebie, nauczyć się nawiązywać zdrowe relacje z innymi, poznać ciekawych ludzi. Zajęcia odbywają się w Europejskim Centrum Solidarności. Informacje odnośnie zapisów znajda Państwo w poniższym linku.
http://profilaktykaspoleczna.pl/index.html

Jakub Zieliński – psycholog (02.01.2019)