Kolejna relacja z poczynań naszych sportowców w Gdańskiej Licealiadzie: Drużyna piłki siatkowej chłopców sukcesem zakończyła półfinały Mistrzostw Gdańska. Pokonując w zaciętym meczu gospodarzy turnieju czyli drużynę "budowlanki" wywalczyła awans do finałowej szóstki! W Finałach chłopacy mierzyli się z LO XIX i LO XV. Mimo dobrej gry i walki do końca przeciwnicy okazali się jednak silniejsi. Ostatecznie nasi siatkarze wywalczyli 5 miejsce w Gdańsku co uznać należy za spory sukces.
Natomiast drużyna koszykówki dziewcząt pechowo trafiła w półfinałach do grupy śmierci. Wyjątkowo silna drużyny LO XIX była nie do pokonania. Natomiast mecz z Topolówką dziewczyny przegrały dosłownie o włos. W rozgrywkach Licealiady pozostała jeszcze męska drużyna piłki nożnej, która czeka na występ w marcowych Finałach.

[galeria]
Piotr Dudulewicz (15.03.2023)

W zeszłym tygodniu odbyły się w naszym liceum Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców i Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Dziewcząt. Sześć godzin zaciekłych meczy odbywających się jednocześnie na sali i boisku było potrzebne do wyłonienia zwycięzców. Wśród dziewcząt zaszczytne 1 miejsce zajęły koszykarki 3 matfizu, na drugim miejscu uplasowały się pierwszoklasistki tego samego profilu i na miejscu trzecim również znalazł się team z matematyczno-fizycznej kuźni talentów sportowych - klasa czwarta. Podium po turnieju chłopców profilowo niewiele się różniło. Matfiz zgarnął wszystkie trzy miejsca, z tym że trzecie ex aequo razem z klasą 2 med. Na szczycie stanęła klasa czwarta, "trzeciaki" przycupnęły ciut niżej a klasa druga razem z "medykami" ścisnęła się najniższym pudle.
W związku z powyższym na pierwszych trzech miejscach Sportowej Ligi Gla po 7 turniejach plasują się kolejno klasa 4 matfiz, 1 matfiz i 3 matfiz.

 

[galeria]

Piotr Dudulewicz (06.03.2023)

W tym tygodniu ruszyły rundy eliminacyjne tzw. Sportowej Licealiady, czyli Międzyszkolnych Mistrzostw Gdańska. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny. W poniedziałek o awans do ćwierćfinałów walczył nasz młody zespół koszykówki chłopców. Mimo dobrej gry, siła fizyczna i doświadczenie przeciwników przechyliły szalę zwycięstwa na ich stronę. Inaczej, bo z tarczą wróciła z eliminacji reprezentacja piłki siatkowej chłopców. W awansie pomogły im bardzo (poza oczywistymi umiejętnościami) żelazne nerwy, które pokazali w decydującym meczu „horrorze” z gospodarzem turnieju. To samo tyczy się naszych koszykarek, które rozgrywały eliminacje. Jeden mecz był bardzo wymagający i pomimo naszych starań, nie udało nam się go wygrać. Dzięki dobrej i skutecznej grze w pierwszym meczu z gospodarzem, zapewniły sobie awans do finałów.

 

[galeria]

Gratulujemy naszym sportowcom i czekamy na więcej!

Paulina Piłat i Piotr Dudulewicz (23.02.2023)