Z ogromną przyjemnością informujemy, że nauczyciel łaciny i greki w Gdańskim Liceum Autonomicznym pan Grzegorz Kotłowski otrzymał Nagrodę Naukową im. Mikołaja Kopernika przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności.
Zgodnie z uchwałą Rady Polskiej Akademii Umiejętności Nagrodę w dziedzinie filologii klasycznej otrzymał zespół w składzie: mgr Elżbieta Starek i dr Grzegorz Kotłowski za opracowane i opublikowanie zbiorów inskrypcji łacińskich z przekładami polskimi oraz fotografiami: Łacińskie inskrypcje w kościołach Gdańska. Śródmieście, Pelplin 2015; Łacińskie inskrypcje w kościołach Warmii. Katedra we Fromborku, Pelplin 2017; Łacińskie inskrypcje w kościołach Gdańska. Katedra w Oliwie, Pelplin 2019.

Serdecznie gratulujemy!
http://pau.krakow.pl/index.php/pl/dzialalnosc/nagrody-i-wyroznienia/nagroda-im-kopernika

Monika Biblis (21.10.2020)

W dniach 26-27.09 2020r. w Rewie nasz uczeń Michał Polak startował w ostatnich w tym roku Mistrzostwach Polski, tym razem w kategorii slalom. Do domu wrócił z dwoma medalami. Został Mistrzem Polski w kategorii junior, a w klasyfikacji generalnej z seniorami wywalczył brązowy medal! Gratulacje!

[galeria]

Monika Biblis (28.09.2020)

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza tegoroczna absolwentka Pola Biblis znalazła się w grupie 24 najlepszych polskich maturzystów. Egzaminy maturalne zdawało 259 272 tegorocznych absolwentów szkół średnich. Tym samym uzyskała tytuł laureatki VII  edycji ogólnopolskiego konkursu "Matura na 100%" organizowanego przez krakowską Fundację "Zawsze Warto" we współpracy z Centralną Komisją Edukacyjną. Serdecznie gratulujemy!
http://zawszewarto.pl/laureaci-projektu/
http://zawszewarto.pl/matura-w-katowicach/
https://www.youtube.com/watch?v=ZEJA3OOIBBI&feature=youtu.be

Monika Biblis (27.09.2020)