W dniu 20.03.2023 r. na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed odbył się finał kolejnej edycji Konkursu Wiedzy biotechnologicznej dla uczniów szkół średnich. Tym razem uczniowie zmierzyli się z tematem "Białka i Ich Rola w Metabolizmie i Chorobach Człowieka". Konkurs przeznaczony był dla uczniów województwa pomorskiego. Do finału zakwalifikowało się 41 uczniów z 15 szkół. Finałowe pytania konkursowe nie były łatwe, obejmowały wiele zagadnień biochemii na poziomie akademickim. Uczniowie byli świetnie przygotowani i poradzili sobie z najtrudniejszymi zadaniami. W konkursie I miejsce wywalczyła nasza tegoroczna maturzystka Zuzanna Żyra.
Gratulujemy!

https://biotech.ug.edu.pl/news/112422/final-konkursu-wiedzy-biotechnologicznej-bialka-i-ich-rola-w-metabolizmie-i-chorobach-czlowieka?fbclid=IwAR1uSO9Gvn-oTbMpQVAIQNicxTxUX_Z82ZvCacbif9--52tsKXht_KpbhRk

Monika Biblis (23.03.2023)

Z radością informujemy, że aż 18 naszych uczniów otrzymało zaproszenie na finał konkursu First Step To Fields Medal organizowanego przez Politechnikę Łódzką. To już 29 marca! Trzymajmy kciuki za:
Rodiona Mushchinkina
Jonasza Gościniaka
Pawła Jacewicza
Bartłomieja Draczyńskiego
Jędrzeja Orłowskiego
Miłosza Karwackiego
Gorana Pangełow
Dominikę Szymczak
Krzysztofa Ludwiszewskiego
Jana Surkonta
Olimpię Makaruk
Krzysztofa Świrydczuka
Weronikę Stańczyszyn
Krzysztofa Grabiasa
Filipa Krzysztoforskiego
Grzegorza Grużewskiego
Klaudię Umińską
Olę Górską

Gratulujemy!

Zaproszone do finału drużyny: Coco Jumbo Kokoszki, ORŁY JĘDRZEJA oraz MELOdramat to też nasi!

Monika Biblis (23.03.2023)

Z dumą i radością informujemy, że w konkursie matematycznym Wygraj Indeks Politechniki Gdańskiej aż 3 uczniów GLA uzyskało tytuł laureata:

Rodion Mushchinkin
Paweł Jacewicz
Dominika Szymczak

Serdecznie gratulujemy!

https://ftims.pg.edu.pl/aktualnosci/2023-03/wygraj-indekst-wyniki-konkursu

Monika Biblis (20.03.2023)