Tradycyjnie już, w październiku, profile ekonomiczne wspominają swoje podróże i w ten sposób obchodzą Dzień Turysty. W tym roku szkolnym niestety, nie mogliśmy zorganizować go w tradycyjny sposób czyli na wspólnym spotkaniu, ale nie zrezygnowaliśmy, dostosowaliśmy się do wymogów czasów epidemii.  Nasze turystyczne prelekcje odbyły się w grupach klasowych, rozpoczęliśmy w szkole, ale niespodziewanie musieliśmy skończyć w trakcie nauczania zdalnego. W czasach, kiedy musimy ograniczać naszą aktywność turystyczną, nasze wspomnienia przyniosły nam sporo otuchy i normalności. Uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z podróży po Polsce, wspomnieniami byliśmy w Pieninach, na Mazurach i na Podlasiu. Krajobrazy bardzo różne, ale wszystkie piękne, a dziedzictwo kulturowe niesamowite. Były też relacje z dalszych podróży, do Londynu, Dubaju oraz na Chorwację. Poznaliśmy także jak żyje się w Moskwie. Uczniowie zaprezentowali nie tylko bardzo różne miejsca, ale też różny sposób spędzania czasu.
Wszystkim prelegentom, czyli Piotrkowi Hermaszewskiemu, Michalinie Maciągowskiej, Poli Van  Buuren, Wiktorii Zalewskiej, Marysi Sośnierz, Paulinie Żołopie oraz Frankowi Kesslerowi, serdecznie dziękujemy.
W tym roku nie ograniczyliśmy się tylko do prezentacji, w ramach obchodów Dnia Turysty uczniowie klas ekonomicznych (pierwszej i drugich) zmierzyli się również z quizem „Turystyczne hity”. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Jan Mikliński. Biorąc pod uwagę ilości poprawnych odpowiedzi następne miejsca zajęli: Zosia Majcher, Staś Maciągowski oraz Nicole Kozikowska. Zwycięzcom - wielkie gratulacje.

[galeria]

Ewa Borchert (25.10.2020)

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń klasy 2 humanistycznej Senior Antonii Wyligała został Radnym I kadencji Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej.
Gratulujemy!
https://muzeum1939.pl/pierwsze-posiedzenie-mlodziezowej-rady-muzeum/aktualnosci/3871.html?fbclid=IwAR3ThJvn_10U6AdY1zUGL0TxE_c7Ah-m6du-zk1VlSgHKUoKYri7Z6tSMGQ

Monika Biblis (21.10.2020)

W czwartek 15 października 2020 uczniowie GLA oraz klas 8 GASP wzięli udział w referendum przeprowadzonym w formie elektronicznej. Pod głosowanie poddano zagadnienie obowiązkowości zajęć szkolnych z zakresu edukacji seksualnej. W głosowaniu wzięło udział 169 z 304 uprawnionych, z czego 164 karty wyborcze zostały uznane za ważne. Z tych głosów oddano 159 głosów ważnych. Na postawione w referendum pytanie "Czy edukacja seksualna powinna być obowiązkowym przedmiotem szkolnym" odpowiedziało TAK - 74,21% uczniów. Odpowiedzi NIE udzieliło 25,79% głosujących. Frekwencja ogółem wyniosła 53,9% z czego 37,04% w GASP i 57,60% w GLA.

Wyniki wśród klas były zróżnicowane. W kilku klasach (8A, 8C, 3D) oddano wyłącznie głosy na TAK, natomiast w klasie 1B przeważały głosy na NIE. W klasach 1D i 2D senior liczba głosów na TAK i na NIE była równa. Najwyższą frekwencję ogółem zanotowano w klasie 2D junior (100%), a najniższą w klasie 8A (22,22%).

Organizatorami wydarzenia była Klasa 2D Senior pod opieką Pana Bartłomieja Kulasa. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym głosowaniu, które odbędzie się w kolejnym semestrze.

Monika Biblis (18.10.2020)