Dokładnie w Dniu św. Mikołaja odbyło się spotkanie z dziennikarzem, panem Markiem Górlikowski. Celem wizyty pana Górlikowskiego było zapoznanie uczniów z wykonywanym przez naszego gościa zawodem. Spotkanie w formie wywiadu poprowadzili Pola Biblis i Czarek Majzel. Dzięki ich pytaniom otrzymaliśmy informacje o blaskach i cieniach dziennikarstwa, o sposobach motywowania się do samodzielnej pracy i konsekwencjach reporterskiego dziennikarstwa. Nasz gość opowiedział nam również o książce, nad którą pracował i która niebawem zostanie opublikowana przez wydawnictwo Znak. Panu Górlikowskiemu serdecznie dziękuję za interesujące spotkanie. Jednocześnie zachęcam pozostałych rodziców do wzięcia udziału w prezentowaniu uczniom GLA swoich zawodów.

Jakub Zieliński (07.12.2017)

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele oraz Uczniowie!
Serdecznie wszystkim dziękuję za udział w naszej tegorocznej akcji charytatywnej "Dzień Anioła".
W tym roku szkolnym, w ramach kontynuacji naszej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, udało się nam udzielić wsparcia 12 gdańskim seniorom- podopiecznym MOPRU.
Przygotowane w ramach zespołów klasowych paczki z upominkami już przekazaliśmy pracownikom socjalnym. Ich zawartość była imponująca! Po raz kolejny okazali Państwo wielkie serce!
Specjalne podziękowania kieruję do pani Ewy Sołohubiak-Borchert - koordynatorce akcji.

[galeria]

Monika Biblis (07.12.2017)

W dniach 4-5 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej odbywał się II Pomorski Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Fundację Mikroakademia. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całego województwa a drużyna GLA zajęła III miejsce.
Drużyna występowała w składzie: Karolina Januszewska, Olaf Szczełuszczenko, Paweł Zarzycki, Maciej Iwan, Maja Pobuta, Paweł Kowalski. Wsparciem służyli  Marysia Ławrenow i Jan Mikołajczyk.
Pierwszego dnia turnieju w poniedziałek GLA pokonało I LO z Kwidzyna debatując nad tezą "Zadania domowe nie powinny być obowiązkowe w polskiej szkole".
We wtorek zaczęliśmy pojedynkiem z ZSZiO Kartuzy debatując jako propozycja nad tezą "Udział w wyborach powinien być obowiązkowy" a odniesione zwycięstwo dało nam to udział w półfinale.
Po kilku godzinach wylosowaliśmy przeciwnika na półfinał czyli III LO z Sopotu i tym razem jako opozycja do tezy "Polska szkoła stawia uczniom zbyt niskie wymagania edukacyjne". Tę debatę przegraliśmy i ostatecznie sędziowie przyznali nam III miejsce oraz wyróżnienie w postaci zaproszenia na zamkniętą projekcję filmu "Najlepszy"  a po filmie będzie spotkanie z Jerzym Górskim, którego życie było inspiracją do scenariusza. 

[galeria]                                                                                 

Opiekunowie grupy Kuba Zieliński i Cezary Tulin (07.12.2017)