Procedura wyborów Przewodniczącego Rady Uczniów rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Do wyborów stanęło 6 kandydatów. Nad przebiegiem kampanii wyborczej i głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie:
1. Bartłomiej Kulas (organizator)
2. Piotr Lichnerowicz (organizator)
3. Ewa Sołohubiak-Borchert (opiekun Rady Uczniów)
4. Maja Grabarczyk (przedstawiciel Rady Uczniów)

Z uwagi na warunki pandemii, cała procedura przebiegała w całości w sposób elektroniczny. W trakcie kampanii kandydaci wysłali do uczniów szereg materiałów wyborczych, wykorzystując do tego utworzoną w tym celu pocztę elektroniczną (skw@gfo.pl), wykorzystując własne kanały komunikacji. W wybory zaangażował się też szkolny Zespół Prasowy, który przeprowadził wywiady z kandydatami.

19 stycznia kandydaci zmierzyli się w zaciętej debacie, w której przez 80 minut dyskutowali o przyszłości szkoły. Z kolei 21 stycznia odbyły się wybory Przewodniczącego Rady Uczniów GLA. Po zaciętej kampanii wyborczej uczniowie stanęli przed wyborem nowego lidera samorządu szkolnego. Głosowanie przebiegało z wykorzystaniem elektronicznego formularza google, a tajność i bezpieczeństwo wyborów zapewniły indywidualne kody dostępu. Nad prawidłowością techniczną przebiegu wyborów czuwał nauczyciel informatyki - Pan Andrzej Walczak.

W elektronicznym głosowaniu na 251 uprawnionych uczniów GLA swój głos oddało 184 z nich (73,31%). To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy wybory odbywały się w tradycyjnej formie.Oddano 181 głosów ważnych i 3 głosy nieważne.

Frekwencja była najwyższa w roczniku klas 2 Senior (87,88%), a najniższa wśród maturzystów (39,66%). Rekordowo dobrze wypadła jednak klasa 2D Hum junior, gdzie głos oddali wszyscy uprawnieni. Wyjątkowo duże było zainteresowanie wyborami w profilach medycznych (średnio 78% frekwencji).

Kandydaci uzyskali kolejno następująca ilość głosów:

1. Wojciech Miastkowski (2D Hum Junior) - 91 (50,28% głosów ważnych)
2. Wiktoria Zalewska (2C Eko Senior) - 31 (17,13%)
3. Maria Orłowska (2A Med Senior) - 22 (12,15%)
4. Jakub Kłodaś (2C Eko Senior) - 19 (10,50%)
5. Nicolas Rauber (2B Mat-Fiz/Inf Senior) - 16 (8,84%)
6. Kacper Aponowicz (2A Med Senior) - 2 (1,10%).

Zgodnie z ordynacją wyborczą zwycięzcą głosowania został Wojciech Miastkowski z klasy 2 humanistycznej junior, który otrzymał największą ilość głosów.

Na stanowisku Przewodniczącego Rady Uczniów Wojciech Miastkowski (2D Hum Junior) zastąpi Jacka Arcymana (2D Hum Senior), któremu bardzo dziękujemy za pracę przez ostatnie 12 miesięcy. Kadencja nowego Przewodniczącego potrwa 1 rok.

20210125wyniki wyborow

 

20210125wynikiwyborowfrekwencja

 

Bartłomiej Kulas
Piotr Lichnerowicz
Ewa Sołohubiak-Borchert

(25.01.2021) 

W trakcie ostatniego weekendu 23-24 stycznia 2021r. 13 uczniów naszej szkoły dostarczyło 21 seniorom paczki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Akcja odbyła się w porozumieniu z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Dziennym Domem Opieki we Wrzeszczu. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

202101glapomaga01

W akcji udział wzięli:
Julia Uliczny
Ania Łobejko
Martyna Wójcik
Marta Walter
Martyna Kaźmierczak
Dorota Kasiłowska
Piotr Leszczyński
William Kroft
Maja Kaniewska
Miłosz Lach
Maria Orłowska
Maria Sośnierz
Oliwia Zakrzewska

 [galeria]

Piotr Dudulewicz (25.01.2021)

"I znaleźliśmy się w wieku trudna rada
że się człowiek przestał dobrze zapowiadać
ale za to z drugiej strony cieszy się
że się również przestał zapowiadać źle

Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj
Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj
Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj
Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj!"
z Kabaretu Starszych Panów - fragment tekstu piosenki Jeremiego Przybory

We wrześniu 2020 w Poznaniu powstał mural przełamujący stereotypy i nawiązujący do słów piosenki. Mural wymalowało 5 słuchaczek Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku. Autorką projektu jest Małgorzata Grajek. Przy pomocy koleżanek przeniosła go na mur przy ulicy Ślusarskiej. Mural miał podkreślić obecność osób starszych w życiu miasta. Zdjęcie pochodzi z archiwum Centrum Inicjatyw Senioralnych, któremu dziękujemy za zgodę na jego udostępnienie i publikację na naszej stronie.

 

 Mural Senioralny1

 


Wszystkim Babciom i Dziadkom naszych uczniów przesyłamy serdeczne pozdrowienia!

A tutaj sylwetki inspirujących Seniorów, które przygotowali uczniowie klasy 1 humanistycznej.

Dorota Maliborska
Ewa Szmytkiewicz
(21.01.2021)