Dnia 6 marca 2018 odbył się finał dziewiątej edycji Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku. Konkurs organizowany jest we współpracy GLA oraz III LO w Gdyni, które w tym roku było gospodarzem konkursu.

W finale IX TKJN udział wzięło trzydziestu uczniów z siedemnastu liceów Trójmiasta i okolic. GLA dzielnie reprezentowali uczniowie klas pierwszych i drugich: Natalia Olszewska, Igor Szymanowski, Filipina Grzywacz i Marcelina Jagiełka. Wyniki konkursu były potwierdzeniem wysokiego poziomu przygotowania uczestników i ich szerokiej wiedzy językowej i krajoznawczej.

Laureatami IX TKJN zostali:
1. miejsce – Paweł Maliszewski – ZSPG 4 Wejherowo
2. miejsce – Filip Jamroga – V LO Gdańsk
3. miejsce – Alicja Jamroga – V LO Gdańsk
4. miejsce – Kamil Leśniak – V LO Gdańsk
5. miejsce – Maciej Rypiński – II LO Gdynia
6. miejsce – Paulina Osiecka – II LO Gdańsk

Najlepsi z najlepszych odebrali dyplomy i nagrody z rąk Wicekonsula Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku – Pana Giuseppe Lo Coco oraz Dyrektor GLA - Pani Moniki Biblis i Dyrektora III LO w Gdyni – Pana Wiesława Kosakowskiego. W przerwie konkursu finaliści i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć jedną z najnowszych niemieckich komedii, prezentowaną m.in. podczas Tygodnia Kina Niemieckiego "Willkommen bei den Hartmanns".
Fundatorami nagród dla laureatów tegorocznego konkursu byli: Gdańskie Liceum Autonomiczne oraz Rada Rodziców III LO w Gdyni, a także Teatr Miejski w Gdyni, Klub Żak i wydawnictwa: LektorKlett, PWN oraz Cztery Głowy.
Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję za rok.

[galeria zdjęć z finału IX TKJN]

Edyta Smolińska (06.03.2018)