Dokładnie w dniu św. Mikołaja odbyło się spotkanie z dziennikarzem, panem Markiem Górlikowski. Celem wizyty pana Górlikowskiego było zapoznanie uczniów z wykonywanym przez naszego gościa zawodem. Spotkanie w formie wywiadu poprowadzili Pola i Czarek. Dzięki ich pytaniom otrzymaliśmy informacje o blaskach i cieniach dziennikarstwa, o sposobach motywowania się do samodzielnej pracy i konsekwencjach reporterskiego dziennikarstwa. Nasz gość opowiedział nam również o książce, nad którą pracował i która niebawem zostanie opublikowana przez wydawnictwo Znak. Panu Górlikowskiemu serdecznie dziękuję za interesujące spotkanie. Jednocześnie zachęcam pozostałych rodziców do wzięcia udziału w prezentowaniu uczniom GLA swoich zawodów.

Jakub Zieliński (07.12.2017)