Realizację projektu MBA dla licealistów rozpoczęliśmy od wycieczki do Krakowa.
28 i 29 września 2017 roku wraz z paniami Dorotą Ponczek i Karoliną Wej wyjechaliśmy, aby w Małopolskim Instytucie Kultury zapoznać się z grą „Chłopska Szkoła Biznesu” i bynajmniej nie była to jedyna atrakcja tego wyjazdu.
Pierwszego dnia po przyjeździe do Krakowa zwiedzaliśmy Nową Hutę. Podczas zwiedzania poznaliśmy masę ciekawostek na temat Solidarności, jak również faktów o stojącym tam do 10 grudnia 1981 roku pomniku wszystkim znanego Lenina. Zobaczyliśmy Park Ratuszowy, ale i wiele innych ciekawych zakątków tej dzielnicy. Po obiedzie poszliśmy do teatru „Stu” na dramat pod tytułem Firma dziękuje, który opowiada o wyjeździe integracyjnym pracowników pewnej firmy, a w szczególności o Adamie Krusensternie i jego zmaganiach z o wiele młodszymi współpracownikami.
Po wyjściu z teatru wszyscy zmęczeni, ale i weseli poszliśmy na wieczorny spacer po Krakowie. Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy, by w końcu zapoznać się z grą „Chłopska Szkoła Biznesu”, która kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy, wprowadza podstawowe pojęcia ekonomiczne, uczy prowadzenia negocjacji, podejmowania ryzyka i samodzielności w działaniu. Zarówno my jak i Panie wcieliliśmy w role przedsiębiorczych andrychowskich chłopów i z dużym zaangażowaniem organizowaliśmy wyprawy handlowe. Najskuteczniejszymi w swoich handlowych działaniach okazali się Klaudiusz Krauza i Szymon Noga.
Po południu poszliśmy razem na obiad, a potem na zasłużone lody. Wszyscy ze smutkiem żegnaliśmy Kraków, ale i z nadzieją, że wrócimy tam kiedyś ponownie.

[galeria]

Marysia Ławrenow (08.10.2017)

MBA dla licealistów to projekt realizowany przez uczniów Gdańskiego Autonomicznego Liceum pod kierunkiem pani Doroty Ponczek. Projekt polegać będzie na  przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć z matematyki finansowej z wykorzystaniem gier „Chłopska szkoła biznesu”, „Oil City” oraz „Monopol”.  Dla uczestników projektu zostaną̨ przeprowadzone zajęcia przez pracowników Instytutu Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo planujemy zorganizowanie zajęć z absolwentami GLA i rodzicami naszych uczniów, którzy prowadzą własne działalności gospodarcze oraz z przedstawicielami instytucji i organizacji ekonomicznych.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Dorota Ponczek (1.09.2017)